Açelya


Çiçek Kodu : 1860
120
,00 TL
(+ KDV)
Genel toplam : 141,60 TL
Açelya

Esenyurt Açelya Çiçeği ve Açelya Bakımı
Açelya Bakımı Açelya çiçeği fundagiller familyasına ait bir bitki olan açelyanın ana vatanı Kuzey Amerika ve Asya'nın tepelik bölgeleridir.Ormanlar, bataklık bölgeler ve akarsular gibi alanlarda ve gölgelik yerlerde yetişen açelya bitkisi kış aylarına ait bir çiçektir.
Açelya çiçeği Japonlar tarafından uzun yıllardır yetiştirilmekte olan ve yetiştirilmesi ve bakımı zor olan bir bitki. Japonlar bunu uzun yıllardır yetiştirmekte ve ancak yöntemlerini gizli tutmaktadırlar. Açelya bitkisi 1680 li yıllarda Çin'den Hollanda'ya götürülerek burada kendilerine ait bir çok çiçek türü geliştirmişlerdir. Geliştirilen bu yeni çiçek türlerinden biri Belçika'ya ait ulusal bir çiçek olarak kullanılmaktadır.  
 
Açelya Bakımı ve Yetiştirilmesi açelya çiçek
Açelya çiçeği yaz ortasından sonbahar mevsiminin ortasına kadar tomurcuk oluşturur. Yılda bir defa olarak da bulunduğu yerin ortamına göre çiçek açar.Yaz mevsimi süresince budaklanması gereken açelya, doğrudan güneş ışığından korunması gereken bir çiçektir. Hava akımlarından etkilenen bir çiçek olduğu için çok fazla sıcak ya da çok fazla soğuk havada bırakmak çiçeğin yapraklarına zarar verecektir. Açelya çiçeği en iyi serin ortamda yetişir. Kışın 15 derece bir sıcaklık yeterli olacaktır.esenyurt açelya çiçek fiyatı

WhatsApp'tan Yazın
Esenyurt Çiçekçi