Mavi Orkideler


Çiçek Kodu : 2443
399
,00 TL
(+ KDV)
Genel toplam : 470,82 TL
Mavi Orkideler

Esenyurt Mavi çiçekler, diğerleri gibi dikkatimizi çekmenin bir yolunu bulur. Bunun başlıca nedeni, mavinin doğal dünyada çok nadir bulunan bir renk olmasıdır.
 
Çok az hayvan veya bitki mavi pigment gösterir, bu nedenle bu önemli bir soruyu doğurur:
 
Mavi Orkide Gerçek mi?
Burada doğrudan bir evet ya da hayır yanıtı yok, çünkü hepsi sizin gerçek tanımınıza bağlı. Doğada doğal olarak mavi olan bir çiçek ile yapay olarak mavi olan bir çiçek arasında bir fark vardır.
 
Esenyurt Çiçekçi Mağazadaki çarpıcı mavi orkide çiçekleri gerçek çiçekler mi? Evet, doğal olarak büyüyen ve gerçek yaprakları olan gerçek çiçeklerdir. Diğer orkideler gibi onlara da bakmaya devam edebilirsiniz.
 
Onları merak ediyorsanız, birkaç tanesine buradan bakabilirsiniz:
 
 
Bu orkideler o şekilde mi başladı? Hayır. Bir Vanda orkideniz yoksa, bu doğal bir renk değildir ve esasen yapay bir çiçeğiniz vardır.
 
Peki, Bu Gerçek Çiçekler Nasıl Bu Kadar Sahte Mavinin Gölgesi?
Orada birkaç farklı mavi orkide "türü" var. Bunlar, renklerinin tekdüzeliği ve canlılığı nedeniyle çok aranır. Genellikle Ocean Breeze, Blue Mystique ve Blue Sapphire gibi süslü isimleri vardır.
 
Bu çiçekler o kadar mükemmel ki, bir çocuğun boyama kitabı gibi ya da onlara gıda boyası enjekte edilmiş gibi görünüyorlar. Gerçek çok uzak değil. Bu bir tür insan müdahalesi ve uzun sürmez.
 
Bu canlı mavi etkiyi yaratmak için beyaz Phalaenopsis orkidesine bir boya enjekte edilir . Orkide severler için daha da büyük bir hayal kırıklığı, bir sonraki çiçeğin beyaz olacağıdır. Bitkinin genetik yapısı, ilk çiçeklenme biter bitmez devreye girer.
 
Doğal Mavi Orkide Var mı?
Gerçek mavi gen bazı orkidelerde bulunur, ancak pek çoğunda yoktur.
Esenyurt Orkide Siparişi ve bakımı yapan çiçekçiler
Vanda orkide çeşidi, muhtemelen bulacağınız en mavi olan, doğal olarak oluşan bir tür içerir. Mystique veya Sapphire'ın elektrik mavisi yerine mor tonlu daha yumuşak bir mavi.
Esenyurtta Çiçekçi
Bu benekli mavi Vanda orkide, yukarıdaki gösterişli sahte mavi orkidelerden daha hassastır. İlk olarak 1837'de Himalayalar'da Dr. William Griffith adlı bir botanikçi tarafından keşfedildi. Vahşi doğada, bitki başına 30 kadar çiçek üretebilir ve bu da orkide avcıları arasındaki çekiciliğine katkıda bulunur.

WhatsApp'tan Yazın
Esenyurt Çiçekçi