Avakado bakımı


Kaplarda ve Kapalı Avokado Bitki Bakımında Avokado Yetiştirme Avokado 
Avokado ağaçları büyük olasılıkla Güney Meksika'da ortaya çıktı ve Kuzey Amerika kolonileşmeden önce yüzyıllar boyunca yetiştirildi. Armut şeklindeki meyveler, mükemmel bir çeşni oluşturan veya diyetinize ek olarak tek başına yiyen lezzetli, zengin bir besindir. Ağaçlar sıcak mevsim bitkileridir, soğuk ve dondan kolayca zarar görürler. Bununla birlikte, kuzeyli bahçıvanlar evde yetişen meyvelerin tadını çıkarmak için bir avokado ev bitkisinin nasıl yetiştirileceğini öğrenmelidir. Avokado Ağaçları İç Mekanda Büyüyebilir mi? Avokado ağaçları 80 fit (24+ m.) Yüksekliğe ulaşabilir. Çoğu bitki donma sıcaklıklarının meydana gelebileceği yerlerde yetersiz kalır.
 
"Avokado ağaçları içeride büyüyebilir mi?" Esenyurt Çiçekçilik avakado bakımı hahkında bilgilendirme.
 
Sorusuna yol açar. Bu sorunun basit cevabı evet. Aslında, soğuk ve ılıman mevsim bahçıvanının sağlıklı meyveleri kendi evinde üretmesine yardımcı olabilecek birkaç cüce çeşidi vardır. Bir Avokado Ev Bitkisi Nasıl Yetiştirilir İç mekanda yetişen avokado bir çukurla başlayabilir, ancak en çok sağlıklı aşılanmış bir cüce ağacı ile başarılıdır. Yetiştirilen avokado, uyumlu anaçlardan yetiştirilir. Bir tohumdan üretilen bir bitkinin meyve üretme olasılığı daha düşüktür, ancak güzel bir ağaç olacaktır. Çukuru olgun bir avokadodan çıkarın ve fazla eti durulayın. Çukura bir kürdan ağını itin ve bir bardak ılık suyun üstüne asın. Çukur, girintili veya çukurlu uçta suya bir inç kadar daldırmalıdır.
Camı, sıcaklığın en az 65 Fahrenheit (18 C) olduğu parlak ışıkta yerleştirin. Suyu sık sık değiştirin. Yakında çukur, suya doğru büyüyecek olan kökler üretecek. Sonunda gövdeler ve yapraklar filizlenir. Kökler bardağın çoğunu doldurduğunda, bir tencereye ekme zamanı gelmiştir. Kaplarda Avokado Yetiştiriciliği İç mekanlarda yetişen avokado eğlenceli ve kolaydır. Filizlenmiş çukuru, en az 10 inç (25 cm.) Çapında ve köklerin iki katı derinliğinde sırsız pişmiş toprak bir tencereye taşıyın. Gevşek, hızlı drene olan bir bileşim için kumla harmanlanmış kompostlu bir saksı karışımı kullanın. İç mekandaki kaplarda avokado yetiştirmek de parlak ışık gerektirir. Yeterli ışık olmadan bitki başıboş kalır. Daha gür, daha güçlü bir bitki teşvik etmek için ilk başta fazla büyümeyi sıkıştırın. Kaplarda avokado yetiştirirken meyve beklemeyin. İç mekan bitkilerinin çiçeklenmeye ve meyve vermeye zorlamak için serin gecelere ihtiyacı vardır. Meyve verme aşamasına gelmeleri de on yıla kadar sürebilir. Meyve alırsanız, tadı ticari olarak anaçlardan üretilenler kadar iyi değildir. Kapalı Avokado Bitki Bakımı Meyvede daha iyi bir şans istiyorsanız, anaç üzerine aşılı bir bodur ağaç satın alın. Stok, bitkinin en iyi özelliklerini arttırmak için seçilir ve ağacı çeşitli çevresel etkilere karşı daha güçlü ve daha dirençli hale getirir. Ev içi avokado bitki bakımı, bitki desteği ve beslemeyi içerir. Bitkilerin ana gövdesini büyüdükçe sağlam ve düz tutmak için bir kazık kullanın.
Ayrıca, saksısından çıktıkça ağacı da nakledin. Anaçtan ortaya çıkan sürgünleri budayın . Aylık olarak suda çözünen yiyeceklerle gübreleme yapın ve eşit büyümeyi sağlamak için ağacı sık sık çevirin. Ayrıca ilk yıl her ay balık emülsiyonu ile gübreleme yapabilirsiniz . Toprak dokunulduğunda kuru hissettiğinde bitkiye ılımlı su verin.

Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri

WhatsApp'tan Yazın
Esenyurt Çiçekçi