Karanfil çiçeği


KARANFİL ÇİÇEĞİ  ?

Farklı renklere sahip çiçekleri ile buketlerde enerji ve mis kokunun temsilcileri olan çiçekler karanfil çiçekleridir. Karanfil çiçekleri adı üstünden de anlayabileceğiniz gibi karanfilgiller familyasının bir üyesidir. Kesme türü çiçekçilikte oldukça çok tercih edilen karanfil çiçeği, çoğunlukla pembe, kırmızı ve beyaz renkleri oldukça çok yaygındır. Her mevsim seralarda kolaylıkla beslenebilmektedir. Bundan dolayı karanfil çiçekleri uygun fiyatlarda satılmaktadır. Karanfil çiçeklerinin ortalama 80 cinsi ve cinsler arasında ise yaklaşık 2000 farklı alt türü vardır. Sizler de karanfil çiçeğine sahip olmak istiyor iseniz tercih etmeniz gereken çiçekçilik firması Esenyurt Çiçekçilik olmalıdır. Son sınıf hizmet ile sizleri memnun etmeye çalışmaktayız. Gelin birazda bu güzel çiçeğin faydalarından bahsedelim;

Herkesin aklına geleceği gibi baharat olarak kullanılan karanfil gelecektir. Ama ne yazık ki bu bahar ile çiçeğin uzaktan yakından alakası yoktur. Baharat olarak kullanılan o karanfil aslında bir ağaçtır. Karanfil çiçeği ve karanfil ağacı ayrı bitkilerdir. Karanfil çiçeği sağlık sektöründe balgam kesici ve öksürük kesici olarak kullanılmaktadır.

KARANFİL ÇİÇEĞİ NASIL YETİŞTİRİLİR ?

Karanfil çiçeği her mevsimde yetiştirilmektedir. Buda onun yetiştirilmesinin zor olmadığının bir kanıtıdır. Daha çok açık havalarda yetiştirilmeye elverişli olsa da karanfil çiçeğini gönül rahatlığı ile evinizde veya balkonunuzda gönül rahatlığı ile besleyebilirsiniz. Eğer evinizde besleyecek iseniz bir günün 1/5 kadar güneş ışığı görmelidir. Eğer bu noktalarda dikkatli olmaz iseniz karanfil çiçeğinizin büyüme hızı oldukça zaman alır.

Çiçeğinizi yetiştireceğiniz toprak çokta özel olmasına gerek yoktur. Bu çiçeği her türlü toprakta kolaylık ile besleyebilirsiniz. Tabi daha da verimli bir çiçek istiyor iseniz toprakta bulunan asit değerini bir dengede tutmanız gerekmektedir. Toprağın pH derecesi mutlaka 5.5’den yüksek olmasın.

Karanfil çiçeğinizi belli bir düzen programı çerçevesinde sulayın. Bundan fazlası çiçeğinizi olumsuz bir şekilde etkiler. Çiçeğinizi arada sularken yapraklarını kontrol edin. Eğer nem düşük ise yapraklarına da su püskürtebilirsiniz.

KARANFİL ÇİÇEĞİNİ NERDEN ALABİLİRİM ?

Yukarıda da bahsettiğim gibi sizler de karanfil ve diğer tüm çiçek türlerinden birine sahip olmak istiyorsanız, bir çiçekçi firması olan bizleri yani Esenyurt Çiçekçiliği tercih edebilirsiniz. Esenyurt Çiçekçilik, sizlere en son kalitede hizmet vermekte ve bunun yanında Türkiye’nin çeşitli noktalarındaki tarlalarımda yetişen çeşit çeşit çiçeklerimiz ile sizlere birçok seçenek sunmaktayız. Firmamızın tek amacı siz müşterilerimizin memnuniyeti ve mutluluğudur.beylikdüzü çiçekçi ,esenyurt karanfil

Hızlı çiçek teslimatı

100% Müşteri memnuniyeti

Hızlı Müşteri Hizmetleri

WhatsApp'tan Yazın
Esenyurt Çiçekçi