Anasayfa / Evde Çiçek Bakımı / EV ÇİÇEK BAKIMI NASIL OLMALI

EV ÇİÇEK BAKIMI NASIL OLMALI

Bitkiler, evinize yeni bir dekor katmak için önemli objelerden biridir. Bunun yanında göz zevkimizi de doruk noktalarına getirmektedir. Hem içerdeki havayı temizlemek hem de içeriyi taze tutmak için vazgeçilmezlerdendir. Kötü havayı dışarı çıkarmanın yanında havayı temizlemeleri bizlerin onu seçmemizdeki en büyük etkenlerdendir. Sizlerde evlerinizde bir çiçek bulundurarak bu güzel özelliklere sahip olabilirsiniz. Peki bu çiçeği aldınız bunun bakımı nasıl olacak konusunda bir fikriniz yoksa bu yazımızda aklınızı karıştıran bu sorulara yanıt arayacağız.

Öncelikle ev çiçekleri yazın bol su ile sulanmalı ve köküne su verilirken doğru verilmeli. Bunun yanında ev çiçekleri kışın toprağı kurudukça sulanmalıdır. Yaprakları asla ıslatılmamalı bununla beraber su ile doğrudan temas edilmemelidir. Düzenli olarak toprak karıştırılmalı ve toprağın nemli kalması sağlanmalıdır. Bunların dışında evinizde bir çiçeğinizin yeri sabit ise bunu kesinlikle değiştirmemelisiniz. Değiştirdiğinizde çiçek o ortama ayak uyduramayıp solabilir. Bunların yanında çiçeğinizin eğri durmasını istemiyorsanız çiçeğinizi ayda bir defa kendi ekseni etrafında döndürmeniz yeterli olacaktır.

Salonda bir çiçek besliyorsanız saksı toprağınızı sürekli nemli tutmaya özen gösteriniz. Nemli tutarken dikkat etmeniz gerekenlerden biri çiçeği fazla ıslak tutmamaktır. Eğer kalın yapraklı bitkileriniz var ise diğer bitkilere oranla bunlara daha fazla su verilmesi gerekmektedir. Saksı seçimine gelirsek öncelikle saksı seçimizin drenaj dan yana olmasında fayda var. Bu saksıda drenaj miktarı da önemlidir. Bunun nedeni bitki sularının altındaki su bitkimize zarar verebilir bunun olmaması için saksımızın iyi drenaj olmasına dikkat etmeliyiz. Eğer salonunuzda çiçekli bir bitki varsa bitkinizi 12 ila 16 saat arasında ışık görmesine özen göstermelisiniz. Çiçekli bir bitki dışında yeşillikli bitkiniz varsa bunun içinde 14 ila 16 saat ışık tutmalısınız.

Çiçeğinizi nasıl çoğaltacağınız hakkında bir bilgi sahibi değilseniz dilerseniz bunun hakkında sizlere birkaç bilgi verelim. Çiçeğinizi çoğaltmak için 3 yöntem vardır bunlardan biri su daldırma yöntemi ile çoğaltma diğeri çelikleme yöntemi ile çoğaltma diğeri ise kökten ayırma ile çoğaltmadır.

Sizlerde Esenyurt KIRAÇ Çiçekçi yakınlarında bir çiçek ihtiyacı duyarsanız. Bizleri tercih edebilirsiniz. Esenyurt KIRAÇ Çiçekçi sizlere bu hizmeti vermekten gurur duyar.

 

 

 

 

 

hakkında admin